top of page

Neler Yapıyorum? 

Her insanın hayatı bir hikaye, her kentin de bir hikayesi var. Kentler içinde yaşayan insanların hikayeleri ile zenginleşirken bu hikayelerin yaşanmasına da sahne oluyor. Benim hikayemdeki ‘zorluklar’ ve bunların nedenlerini araştırma çabam insanın enerji alanı ile çalışmanın ne kadar önemli olduğunu keşfederek bu konuda daha kapsamlı bilgi edinmeye yönlendirdi. 

 

Bu konuda aldığım eğitimler hep kendimi iyileştirmek içindi aslında. Bugün geldiğim noktada ise bunun herkes tarafından anlaşılması için elimden geleni yapmanın öneminin farkındayım. O yüzden de hem dünyanın daha iyi, daha yaşanılabilir bir yer olması için hem de insanların kendilerini ve yaşamlarını iyileştirebilecekleri yolları göstermek için çalışıyorum. 

 

Her insanın hayatında zorluk olarak tanımladığı durumlar vardır. Ve bu durumlardan şikayet ederek kendimizi orada kaybetmek yerine bir adım dışarı çıkıp baktığımızda tekrarlanan sahneler olduğunu hepimizi görürüz. Bunların nedenini araştırma yolculuğumda çok kapsamlı veri edindim, birçok eğitim aldım, eğitmenlik eğitimleri aldım. Bu eğitimler ve sizin de faydalanabilecekleriniz burada. 

reiki-1-1154x577.jpg

Reiki

Reiki ellerin teması ile gerçekleştirilen son derece kolay ve güçlü bir şifa sistemidir. Insan veya hayvan olsun, tüm canlı bedenler ısı ve enerji yayar. Bu enerji yasam gücünün kendisidir ve Chi veya Ki olarak bilinir. Reiki’nin yaşam gücü enerjisine göre Reiki şifacısı olarak uyumlanan kişinin bedenindeki enerji kanalları açılır. Reiki 1’e uyumlandıktan sonra alıcı bu evrensel şifa enerjisinin bir aracı haline gelir. Reiki 2’de ve Reiki 3’de alınan uyumlamalar alıcının Ki’yi kontrol ve yönlendirme yeteneğini güçlendirir.  

stones.jpg

Taşlar ile Terapi

Tüm taşların ortak bir özelliği vardır: dünyayı oluşturan sıcak magmadan gelirler. Toz, kum, kimyasal maddeler ve suda çözülen görünmeyen asitlerden oluşmuşlardır. 

İnsanlığın başından beri, taşlar büyüleyici renkleri ve özellikleri ile büyük bir merak konusu olmuştur. Taşların terapide kullanımı binlerce yıl eskidir. 

509c1b42-892e-4291-b5b4-3f720757114f 2.JPG

Bio-Touch Healing

Biyo Manyetik Dokunuş şifası bir alternatif/tamamlayıcı tıp yöntemidir ve şifacının biyo-manyetik enerjiyi kullanmasına dayanır. Bu yaklaşım Amerika Birleşik Devletlerinde Uluslararası Biyo Manyetik Enerji Vakfi (I.F.B.M.) aracılığı ile ortaya çıkmıştır. 

Bu yöntemin uygulanış biçimi şifacının ya da uygulayıcının hastanın cildinde bedenin enerji merkezleri olarak tanımlanan ve bedeni bozuk ya da hasta olan alanlarda canlandıran belli noktalara dokunmasına dayanmaktadır.

Operation-300x289.jpg

ZSG Sinerjik Şifa

Zeynep Sevil Guven tarafından 25 yıllık deneyiminin sonucu olarak geliştirilmiş olan bir yöntemdir, hayatımızda var olan herşeyin bizim yansımamız olduğu ve benzer benzeri çeker kuralından hareket etmektedir. Hastalıkları yaratanın bu olduğu ve iyileşmenin kişinin kendi içinde bu durumları yaratan titreşimlerin dönüştürülmesinin sağlanması ile gerçekleştirilmesidir. 

2266432.jpg

Mindfullness Temelli Yoga

Bedenimizin ne kadar farkındayız? Bedenimizle ne kadar bağlantıdayız? Eğer bu bağlantı kopuk ise biz hangi fiziksel egzersizi uygularsak uygulayalım bedende bir şifalanma gerçekleşmez. Mindfullness temelli yoga akrobatik yoga hareketlerinden çok interosepsiyon ve propriyosepsiyon geliştirmeye ve sinir sisteminin dengelenmesine odaklanır. Dolayısıyla da daha bütünsel bir hareket etme becerisi sunarak daha derinden şifalanmaya alan açar.  

BBM (Breath-Body-Mind) Nefes Pratikleri

BBM Nefes Pratikleri, Dr. Richard Brown ve Dr. Patricia Gerbarg tarafından fiziksel ve zihinsel sağlığı iyileştirmek ve arttırmak amacı ile bilimsel araştırma bulgularına dayanarak geliştirilmiş nefes pratikleridir. Pratiklerin faydaları sağlık çalışanlarında, psikiyatrik ve tıbbi sorunları olan bireylerde, risk altındaki çocuklarda, gazilerde, aktif gorevdeki askerlerde, araştırma projelerinde ve 9/11 Dünya Ticaret Merkezi saldırılarından, Haiti depreminden, Sudan’da kölelikten kurtulanlar gibi felaketzedelerde görülmüştür. 

bottom of page